nabídka zboží
Nejnovější produkty

achát Německo

Naše cena: 189.00 Kč

Léčivé užití

Věříte v sílu minerálů? Líbí se vám, jak vypadají? Máme pro vás pár tipů od Peytona Sandlera, odborníka přes minerály:

1. Vsaďte na svůj šestý smysl
Ještě předtím, než půjdete navštívit obchod s minerály, popřemýšlejte, jakému aspektu vašeho života byste chtěli jejich prostřednictvím pomoci. Trápí vás těžký rozchod s partnerem? Chcete otěhotnět? Nebo vás čeká dlouhá cesta a potřebujete nějak ochránit? Co vás rozhodně nezklame, je vaše intuice. Všímejte si, jaké barvy, tvary a textury se vám líbí, které vás přitahují. Sice najdete u každého druhu kamínku popisek, na co se hodí, ale vaše podvědomí si dokáže vybrat samo. Důvěřujte mu více než tomu, co se dočtete v popisu.

2.Popisky napoví
Pokud váš šestý smysl mlčí a opravdu netušíte, po kterém minerálu sáhnout, řiďte se v tomto případě popiskou. Například záhněda vás skvěle postaví nohama na zem, uklidní vás a dodá vám pocity jistoty a bezpečí. Růženín vám zase otevře cestu lásky a romantiky, citrín vám přitáhne úspěch a blahobyt, ametyst je zase pro zklidnění mysli a emocí. Takhle bychom mohli pokračovat dál a dál. Více najdete v různých populárně-naučných knihách nebo vám jistě poradí zkušení prodavači, kteří se většinou o minerály velmi zajímají.

3. Nový začátek
Jistě se shodneme na tom, že na vámi vybraný minerál nebo minerály před vámi někdo určitě sahal. Zbavte ho veškeré předchozí energie, aby vám pak lépe posloužil.

Nejjednodušší je ho dát přes noc vymáčet do solné lázně, případně ho můžete „vyudit“ dýmem ze sušených bylin, například šalvěje. Jinými slovy řečeno – pozvěte si kamarádku, otevřete si láhev vína a bavte se tím, že budete „vykuřovat“ krystaly. Kolikrát tohle v životě zažijete?

léčivé kameny Foto:

4. Věřte tomu, že fungují
Je velmi důležité, abyste opravdu věřili tomu, že vám kameny pomohou. Jinak je jejich efekt opravdu nulový. Umístěte si kameny strategicky k té části těla, na niž je jejich léčivá síla zaměřena. Růženín přiložte k srdci a představujte si, jak z něj odchází veškerá bolest a smutek. Pokud máte problémy s mluveným projevem, kdy se třeba stydíte mluvit nebo přednášet před ostatními lidmi, přiložte si ke krku modrý krystal kyanitu a zkuste cítit, jak se krk krásně uvolňuje a nemá problém cokoli vyslovit.

5. Zaměřte se na vaše čakry
Dalším způsobem, jak používat minerály, je propojit je se sedmi energetickými centry v těle neboli čakrami. První je kořenová (mezi konečníkem a genitáliemi), sedmá je korunní a nachází se těsně nad temenem hlavy. Ostatních pět čaker je rozloženo mezi nimi. Každá z nich je zodpovědná za něco jiného. Důležité ovšem je, aby v nich proudila energie a byla v rovnováze. Právě k tomu je možné využít minerály.

Například ke zharmonizování páté čakry, která se nachází v oblasti krku a souvisí s komunikací a sebevyjádřením. Pokud je tato čakra narušená, nejspíše míváte problémy s vyjadřováním, občas se zakoktáváte a kontakt s druhými lidmi vám není úplně příjemný, protože se před nimi nejspíš stydíte a červenáte. Tuto čakru pomáhají vyrovnávat tyrkys, akvamarín nebo třeba modrý achát. Jsou to minerály zbarvené do „modrozelena“ (do „tyrkysova“), protože páté čakře přísluší právě tato barva. Odstín čakry samozřejmě souvisí s barvou kamenů.

Jinou, druhou čakrou, je čakra sexuální. Její narušení způsobuje poruchy v sexuální oblasti (chladnost) a nedostatek sebeúcty. Protože je tato čakra znázorněna barvou oranžovou, mohou z minerálů pomoci oranžový kalcit nebo avanturín, případně karneol.

Přečtěte si o čakrách více a zkuste si pořídit minerály, které by vám mohly pomoci. Poté je přiložte na místo, na danou čakru, kterou mají odblokovat a dodat jí ztracenou rovnováhu.

léčivé kameny Foto:

6. Noste je při sobě
Spousta lidí nosí pokapsách, kabelkách nebo v nějakém šperku právě minerály, díky kterým se cítí jistěji. Můžete to zkusit taky. Jenom pozor, aby vás pak nevyvedlo z míry, když si váš talisman zapomenete vzít s sebou. Další alternativou je, že si svůj dům kolem dokola obsypete drobnými krystaly. To je ideální v případě, že víte, že vás to příjemně uzemní a dodá vám to pocit bezpečí. Jestliže schraňujete nějaký talisman, například prstýnek po babičce, co vám nosí štěstí, můžete si k němu na stolek dát pár krystalků, abyste jeho sílu ještě umocnili, a navodili tak větší meditativní atmosféru.